Nasz Stomatolog i Usługi Stomatologiczne świadczone w Siewierzu.

OFERTA STOMATOLOGA

Zakres Naszych Usług Stomatologicznych

Profilaktyka Stomatologiczna

Zapobieganie, Usuwanie Kamienia
Gabinet Stomatologiczny - ikona usuwanie kamienia

Profilaktyka Stomatologiczna

Zapobieganie, Usuwanie Kamienia

Profilaktyka Stomatologiczna

Pełne zdrowie jamy ustnej wymaga okresowego, profesjonalnego usuwania złogów nazębnych. Kamień i osady powodują podrażnienie, a w konsekwencji zapalenie dziąseł objawiające się zaczerwienieniem i krwawieniem. Zbyt długie zaleganie złogów może powodować poważne uszkodzenie przyzębia i utratę zębów. Zabieg skalingu polega na mechanicznym usunięciu twardych osadów specjalnym ultradźwiękowym narzędziem i wypiaskowaniu w osłonie wody osadów przy pomocy piaskarki stomatologicznej. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zaleca profilaktyczne badanie stanu zdrowia zębów u osób dorosłych raz na 6 miesięcy a u dzieci raz na 3 miesiące.
Zakres usług:

  • Skaling, piaskowanie
  • Lakierownie
  • Lakowanie
  • Higiena jamy ustnej

Stomatologia Estetyczna

Kosmetyka - Wybielanie
stomatologia-wybielanie-ikona-kosmetyka

Stomatologia Estetyczna

Kosmetyka - Wybielanie

Stomatologia Estetyczna

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą stomatologię bez zabiegów estetycznych, poprawiających wygląd własnych zębów lub starych uzupełnieni dentystycznych. W naszym gabinecie korzystamy wyłącznie z nowych materiałów, dzięki czemu po leczeniu, zęby mają ładny i estetyczny wygląd. Często dokonujemy celowej korekty kształtu , koloru lub położenia własnych zębów, aby uczynić je harmonijnymi i ładniejszymi. Używamy do tego celu uzupełnień pełnoceramicznych ( korona, licówka) oraz odbudów kompozytowych w kolorze zęba.Nie używamy w naszej praktyce srebrnego amalgamatu. Wybielanie jest jednym z zabiegów estetycznych . Wbrew wielu fałszywym opiniom wybielanie jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem. U niektórych pacjentów dochodzi do przejściowego wzrostu nadwrażliwości, która z reguły mija po około 24 godzinach. Zakres usług:

  • Wybielanie
  • Licówki
  • Korony

Leczenie Stomatologiczne

Stomatologia Ogólna, Zachowawcza, Endodoncja
stomatologia-wybielanie-ikona-leczenie kanałowe

Leczenie Stomatologiczne

Stomatologia Ogólna, Zachowawcza, Endodoncja
ikona-leczenie kanałowe-stomatologia

Leczenie Kanałowe Zębów

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem kanałowym zębów. Przed rozpoczęciem leczenia omawiamy wszystkie kroki z Pacjentem. Leczenie kanałowe stosujemy by ratować korzeń chorego zęba i jest obecnie powszechnie stosowana, pozwala zapobiec ekstrakcji zęba. W Amplus Dental Gabinecie Stomatologicznym Siewierz stosujemy wszystkie możliwe metody, by nie doprowadzić do ekstrakcji. Profesjonalnie i fachowo wykonana endodoncja pozwala przygotować ząb do dalszego procesu leczenia, w tym prac protetycznych, a głównie zapobiega rozwojowi chorób, w szczególności próchnicy. próchnica. Wskazania do rozpoczęcia leczenia kanałowego to np: martwica, zgorzel miazgi, zaawansowana próchnica, pęknięcia lub złamania zęba, zapalenie tkanek około wierzchołkowych lub nieprawidłowe wcześniejsze leczenie. Do Gabinetu Stomatologicznego Siewierz zgłaszają się Pacjenci po przebytej endodoncji, która została przeprowadzona niewłaściwie. Nasi dentyści również naprawiają niedoskonałości poprzedników i przeprowadzą endodoncję w sposób profesjonalny i właściwy.

stomatologia-wypełnienia-ikona

Stomatologia Zachowawcza

Protetyka Stomatologiczna

Protetyka Klasyczna i Specjalistyczna
Protetyka-protezy-ikona

Protetyka Stomatologiczna

Protetyka Klasyczna i Specjalistyczna

Protezy Częściowe

Protezy Częściowe  stosuje się wtedy, gdy nie ma wystarczającej liczby zębów nadających się na filary lub gdy koszt mostu protetycznego jest zbyt wysoki dla pacjenta, pozostaje zaopatrzenie pacjenta protezą częściową i zastąpienie własnych zębów wyjmowaną protezą nie zawsze przychodzi pacjentowi z łatwością. Może upłynąć kilka tygodni, zanim nastąpi oswojenie się języka, policzków i mięśni jamy ustnej z ciałem obcym, jakim jest proteza. Nie można ulec zniechęceniu. Gdy proteza jest dobrze wykonana, trudności te udaje się szybko przezwyciężyć.

protezy szkieletowa-ikona-protezy

Protezy Szkieletowe

Protezy szkieletowe wykonane są z tworzyw sztucznych (np. akryl), opierających się bezpośrednio na błonie śluzowej  i ze stopów metali nieszlachetnych, a na metalowym szkielecie osadza się zęby sztuczne. Wyjmowana proteza umocowana jest do filarów zębowych za pomocą klamer. U osób podatnych na próchnicę lub w przypadku zębów’ filarowych z dużymi wypełnieniami ubytków próchnicowych lepiej jest nałożyć na nie korony protetyczne. Nowszym sposobem utrzymania protezy częściowej są zatrzaski umocowane na koronie protetycznej wsuwające się w specjalne rowki w protezie. Istota prawidłowego utrzymania protezy polega na ochronie zębów filarowych i podłoża kostnego przed niewłaściwym obciążeniem. Uzupełnienia protetyczne stałe są trwalsze niż protezy ruchome, wyjmowane.

protezy akrylowe-ikona-protezy całkowite

Protezy Całkowite

Najdogodniejszym materiałem do wykonania protez całkowitych są tworzywa sztuczne. Zęby protezy powinny być wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na ścieranie.
• Początkowe trudności przy mówieniu można przezwyciężyć, ucząc się wymowy trudnych słów przed lustrem.
• Na początku należy odgryzać małe kęsy i spożywać miękkie pokarmy, żując po obu stronach równomiernie.
• Należy uzgodnić ze stomatologiem, czy używać protezę tylko w ciągu dnia, czy zakładać ją też na noc. Aby zapobiec uszkodzeniu, przy wyjmowaniu należy położyć protezę na serwetkę lub umieścić ją w naczyniu z wodą, szczególnie przy wyjmowaniu na noc.
• Protezę starannie zakładać oburącz.

protetyka siewierz

Problemy związane z protezami zębowymi.

Początkowo trudności sprawiają: śmianie się, kaszel, kichanie, mówienie, żucie. Zaburzone też może być odczuwanie smaku. Pomóc można sobie w tym cierpliwymi ćwiczeniami mowy przed lustrem i spożywaniem pokarmów o miękkiej konsystencji.
Lekarz winien kontrolować regularnie dopasowanie protezy. Po dłuższym czasie użytkowania protezy może dojść do pewnych zmian w błonie śluzowej i w podłożu kostnym i może zaistnieć potrzeba podścielenia protezy. Nie należy próbować tego robić samemu. Amerykańskie Stowarzyszenie Dentystów ostrzega przed stosowaniem środków do podścielania i przyklejania protez, uważając, że źle dopasowane protezy
stanowią zagrożenie dla zdrowia. Dlatego, gdy wybieramy protezę to zwracajmy uwagę na materiały i jakość wykonania. Cena niech będzie drugorzędna przy doborze, gdyż najtańsza proteza może przynieść nam więcej bólu i problemów niż dopłata kilku złotych do protez o wyższym standardzie technologicznym. Problem ten wielokrotnie opisywany w publikacjach medycznych, jeśli chodzi o protezy wykonywane w ramach NFZ. Pamiętajmy, że proteza ma nam służyć kilka lat!

korony porcelanowe -ikona

Korony (porcelanowe i ceramiczne)

Korona to uzupełnienie protetyczne, które pozwala na odbudowę bardzo zniszczonych zębów, stanowiąc jednocześnie rozwiązanie w sytuacji, kiedy naturalnej korony zęba nie da się już odbudować przy pomocy materiału kompozytowego.
Korona protetyczna przypomina swego rodzaju nakładkę na ząb. Dzięki wytrzymałym materiałom, z których jest wykonywana, opasając ząb wzmacnia go i tym samym odtwarza jego naturalny, zdrowy wygląd.
Szlifowanie zęba pod koronę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jeśli to możliwe, granica szlifowania powinna przebiegać powyżej brzegu dziąsła. Oszlifowany ząb należy zaopatrzyć koroną prowizoryczną.
Niewielkie uczucie bólu w okresie po szlifowaniu nie po-winno budzić niepokoju. Gdyby ból się nasilił, należy zwrócić się do dentysty. Ostateczną koronę protetyczną lekarz wcementowuje, gdy ma pewność, że:
• brzegi korony dokładnie przylegają do zęba,
• odpowiednia jest styczność korony z zębami sąsiednimi,
• korona nie przeszkadza przy nagryzaniu w czasie żucia. Odczuwane podrażnienie powinno ustąpić po kilku dniach,
natomiast wrażliwość na temperaturę może utrzymywać się dłużej.
Trwałość korony protetycznej wykonanej prawidłowo powinna wynosić od 10 do 15 lat.

mosty protetyczne -ikona

Mosty protetyczne (porcelanowe)

Niekiedy braki w uzębieniu nie powodują upośledzenia jego
czynności. Uzupełnienie mostem należy wykonać, gdy:
• sąsiadujące zęby zaczynają się przechylać w stronę przerwy w uzębieniu, zaczynają się ruszać lub gdy dochodzi do tworzenia się kieszeni dziąsłowych;
• wysuwają się w stronę braków zęby przeciwstawne
• występują zaburzenia żucia i gryzienia lub gdy braki zębów są przyczyną bólu kości szczęk lub stawów żuchwowych.
Most protetyczny powinien być utworzony z dwóch filarów i przęsła uzupełniającego brakujący ząb. Z punktu widzenia kosmetycznego idealne są przęsła pokryte licówką. Przęsła wykonuje się ze stopów metali szlachetnych lub nieszlachetnych i pokrywa warstwą porcelany. Zęby filarowe wymagają oszlifowania i nałożenia koron. Na koronach osadzone jest przęsło mostu. Może ono składać się z większej liczby członów, zastępując więcej braków zębowych niż jeden ząb, pod warunkiem że zęby filarowe są zdrowe. Przęsło mostu nie może dotykać błony śluzowej wyrostka zębodołowego w miejscu braku zębowego, aby nie powodować podrażnienia dziąsła.

Bezbolesne Leczenie

Znieczulenia
stomatolog-bezbolesne leczenie-znieczulenia-ikona

Leczenie Bez Bólu

Znieczulenia
bezbolesne leczenie siewierz- stomatolog
znieczulenie-bezbolesne leczenie-ikona

Znieczulenia i bezbolesne leczenie zębów

Dla Twojego komfortu stosujemy wysokiej jakości preparaty znieczulające niezwykle efektywne a przy tym bardzo bezpieczne. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia komputerowego, urządzenie kontroluje ilość i ciśnienie podawanego preparatu znieczulającego dzięki czemu pacjent nie czuje momentu wprowadzenia znieczulenia.